Naše kočičky

Penelope (Lucky Amelie)


Naše malá plyšová princezna. Narodila se společně se svojí sestřičkou Popelkou v roce 2008. Holky jsou obě zástupkyně plemene Ragdoll.

Penuška je nejspíše pravá královská krev, protože má velmi speciální manýry a požaduje proto delikátní přístup. Je to citlivá kočička a musí se na ni skutečně jemně. Hladit ji za pochodu je hrubé porušení královského kodexu. Její Veličenstvo se musí prvně usadit někde na trůn a pak si teprve můžeme dovolit vyzkoušet, zda má na pohlazení náladu.

Nejoblíbenějším trůnem jsou bobky na sezení vedle Coca-Cola lednice. Ráda se také vyhřívá na sluníčku.Popelka (Lucky Amelie)


Popelušku hravě rozeznáte od Penny podle velmi tmavého zbarvení v obličejíku a na tlapkách. Stejně jako Penuška je i Popelka velmi křehká dáma na úrovni. I pro ni platí velká záliba vyhřívání se v paprscích slunce.

Je ovšem trochu ostřejší paní, a když se jí něco nelíbí, jen tak se nezalekne a pro ránu nejde daleko. Velký respekt z ní má i náš Zorro, který je „jen“ 2x větší než ona.

Se sestřičkou jsou oproti mainkám trochu v ústraní. Když je frmol, zůstávají radši v zázemí. Zkrátka jako správné dámy mají rády svůj klid a režim.

Možná se jim nedostává tolik pozornosti jako skotačícím velkým mainkám, které jsou nestydatými exhibicionisty, což je ale určitě škoda. Ragdollí holčičky jsou velmi jemné, hodné a sympatické kočičky.Winnie [:viný] (Barabel)


Winnuška je velmi krásnou zástupkyní plemene Mainská mývalí. Jedná se o největší plemeno kočky domácí na světě.

Naše malá pekelnice působí velmi přísně, ale opak je pravdou. Winnuška je něžná holčička, která také potřebuje velmi delikátní a speciální přístup. Je trochu plašanda a občas vyvádí jako potřeštěná puberťačka. Proto i k ní je potřeba přistupovat opatrně, jinak nezná bratra. Zabručí, kopne, škrábne a je pryč.

Winnie je starší sestřička našich chlapečků, narodila se v roce 2013. Se Zorríkem jsou si na první pohled i velmi podobní, ale když se podíváte pořádně, jsou vlastně úplně jiní, jen barva kožíšku je stejná. Winnie má delší srst, jinou barvu očí, má je i jinak posazené a má jiný výraz. Občas se tváří jako vševědoucí sova.

Jejím velkým koníčkem je pít z fontánky vodu tak krkolomným způsobem, jak to jen jde.Zirkon (Barabel)


Náš samozvaný král Jelimán.

No to mu hlavně neříkejte, to by se zlobil. Zirkonek je největším kocourkem v naší kavárně a je si toho plně vědom. Svou pozicí si je jist, je velmi uvolněný, pohodový a ležérní. Čas od času všechny ostatní chlupaté obyvatele prozkouší, zda si stále pamatují, že on je velitel. Hezky se projde po kavárně a převezme něčí pohodlné místečko na spaní. Ale stále jedná v přátelském duchu a na občasné šarvátky (také přátelské) si nechává, jako pravý gentleman, pouze své brášky. S dámami se nepere.

Je to kocour na úrovni.

Nebojí se projevit svou spokojenost či nespokojenost vokálně a případně situaci srovnat tlapkou. Nepokoušejte tedy královu trpělivost a chovejte se nadmíru uctivě, jinak Jeho Veličenstvo nebude spokojeno a to je přeci nepřípustné.Zorro (Barabel)


Zorríček je ten prostřední z obou brášků. Vedle Zrzeeíčka je to macek, Zirkonka ve velikosti pomalu dohání, ale stále je o krapet menší.

Všichni kluci se narodili v březnu 2015. Jsou to tedy ještě dovádiví mlaďoši. Zorríček je velmi akční kocourek, nebojí se prozkoumat nové a neznámé věci. Jako je třeba nákupní taška. To je to pravé vzrůšo. Pokud ale něco bouchne, prchá zpravidla jako první. Takže je to takový náš „nebojsa“.

Nerad se teda fotí, protože to je pro holky. Má velmi krásný kožíšek, asi ten nejkrásnější, který kdy svět spatřil. Ale o to více se upejpá, aby se mu na něj sahalo. Není příliš velký mazel. Je to přece kus chlapa a mazlení je taky pro holky, ne. Pohladit se většinou nechá, ale myslí si o tom své a jen někdy se obětuje a udělá radost tím, že se nechá pořádně podrbat na bradičce. O to větší odměnou je jeho slastný výraz.Zrzee [:zrzí] (Barabel)


Zrzeeíček je úplně největší cukrouš naší kavárny. Cukrkandl, cukrová vata na čtyřech tlapkách. Dokáže být tak sladký, že byste mu odpustili snad úplně všechno. A my mu vlastně úplně všechno odpustíme. Všem jim všechno odpustíme. My se na ně vlastně ani nedokážeme zlobit. Tak nás mají omotané. Ale zpátky k cukrouškovi.

Navzdory svému sladkému výrazu, dokáže být i pěkný uličník. Občas zlobí holky. Asi proto, že je nejmenší kocourek a na někoho jiného si ne vždy troufne. Jindy zase vymýšlí úkladné pasti na nás i na vás. Moc rád se nechává drbat, samozřejmě jen když má náladu, samo sebou, že. My vždy hezky a poslušně drbkáme. Zrzeeíček ukáže slastně bříško, my stále s radostí drbeme a zlatíčko chytí tlapičkami ruku a škrábe a kouše. Má z toho děsnou srandu. Takže bacha na to. ;)

Kromě této bohabojné zábavy má Zrzoun velmi vážnou a důležitou funkci. Bez něj by to tu u nás asi celé spadlo. Byl slavnostně jmenován Inspektorem umyvadla na dámském WC. Moc rád tam pije z kohoutku. Dvě fontány jsou mu totiž málo. Z umyvadla ta voda zkrátka teče nějak lépe. Nedivte se tedy, chtěl-li by vás na tuto místnost doprovázet. Pokud vám to nevadí, vezměte jej s sebou, bude mít radost.Děláme maximum pro to, aby byla naše kavárna pro kočičky tím nejúžasnějším domovem, který si kočka může přát. Děkujeme, že i Vy k tomu svou návštěvou přispíváte.

Rezervace

můžete provádět buďto na telefonním čísle

+420 704 062 906

nebo osobně u obsluhy.

Děkujeme a těšíme se na vaši návštěvu

Aktuality

Sobota 16.2.2019

Dnes máme v kavárně uzavřenou společnost od 14 do 15 hodin. Děkujeme za pochopení.

Akce

Snídaňová nabídka

Každý všední den od 9 do 11 hodin na vás čeká zvýhodněná cena kombinace kávy nebo čaje + dezert.

Otevírací doba


Snídaňová nabídka   9:00 - 11:00
Po - Pá   9:00 - 19:30
So   11:00 - 19:30
Ne   11:00 - 18:00
Státní svátky   11:00 - 18:00