O kavárně

Kavárnu jsme zakládali s vidinou příjemného místa, plného pohodlných místeček, kde se můžete nad šálkem kávy zapovídat s kamarádkou nebo si třeba odpočinout po dlouhém dni v práci. Společnost vám u nás dělají krásné kočičky dvou nádherných plemen a to mainská mývalí a ragdoll. Každé z těchto plemen je svou náturou trochu jiné a i každá kočička je jedinečnou osobností, kterou je třeba poznat a seznámit se s ní stejně jako s člověkem.


Naše kavárna je rodinný podnik, který si zakládá na kvalitě všech nabízených produktů. Veškeré dezerty jsou domácí výroby, připravujeme je sami pouze z vybraných produktů, jako je pravé máslo či regionální mouka z palhaneckého mlýnu Herbert.Samozřejmostí je u nás i milá, příjemná obsluha, připravená vám vyjít vstříc jak je to jen možné. V případě zájmu o pořádání oslavy narozenin či jiné významné životní události v naší kavárně s vámi rádi probereme možnosti provedení takové akce.Co očekávat od posezení u nás

Kočky jsou velké individuality a dělají pouze to, co chtějí a sami uznají za vhodné. My toto respektujeme a naše kočičky mají velkou svobodu. Když budou mít náladu, budou s vámi ležet u stolu na židli, případně spinkat, nebo budou mít dobrodružnou náladu a rozhodnou se vám zkontrolovat kabelku.

Může se také stát, že nebudou mít náladu vůbec na nic a budou chtít mít svůj klid. Proto se může stát, že kočičky zastihneme různě „zašité“, protože mají zrovna takový den. Zkrátka kočičky jsou velmi svéhlavé a my nemůžeme slíbit, že je zastihneme pouze v ty hravé a dobrodružné dny, ale můžeme říci, že tu s námi jsou každý den a vy je můžete minimálně pozorovat a užívat si jejich uklidňující přítomnost. I to velmi pozitivně působí na váš klid a pohodu.

V případě, že se chcete s našimi kočičkami lépe seznámit, neváhejte se zeptat našich baristek. Náš tým naše kočičky zná nejlépe a ví jak k nim přistupovat. Jsme tu pro vás stejně tak, jak jsme tu pro ně.

Nejlépe naše kočičky samozřejmě poznáte, když se budete pravidelně vracet. Mnoho našich stálých zákazníků s nimi má vytvořené přátelské pouto a kočičky vás po čase skutečně poznají.Kočičí couvert

O naše malé chlupaté pracanty se staráme, jak nejlépe umíme. Dostávají velmi kvalitní krmivo, které je nejen udržuje ve výborné kondici, ale mají díky němu například i krásný hebký lesklý kožíšek. Kočičky toho ovšem potřebují mnohem více. Takovým nutným základem je stelivo, stromy na šplhání a ničení, pelíšky, hračky a samozřejmě v neposlední řadě pravidelná veterinární péče.

Náš couvert, který je pět korun na osobu, je vám automaticky započítán a je to symbolický příspěvek na všechny náklady spojené s kočičkami a nahrazuje vstupné, které je pro kočičí kavárny ve světě naprosto běžné a bez něhož by nebyly schopné fungovat.Naše kočičky

Penelope (Lucky Amelie)


Naše malá plyšová princezna. Narodila se společně se svojí sestřičkou Popelkou v roce 2008. Holky jsou obě zástupkyně plemene Ragdoll.

Penuška je nejspíše pravá královská krev, protože má velmi speciální manýry a požaduje proto delikátní přístup. Je to citlivá kočička a musí se na ni skutečně jemně. Hladit ji za pochodu je hrubé porušení královského kodexu. Její Veličenstvo se musí prvně usadit někde na trůn a pak si teprve můžeme dovolit vyzkoušet, zda má na pohlazení náladu.

Nejoblíbenějším trůnem jsou bobky na sezení vedle Coca-Cola lednice. Ráda se také vyhřívá na sluníčku.Popelka (Lucky Amelie)


Popelušku hravě rozeznáte od Penny podle velmi tmavého zbarvení v obličejíku a na tlapkách. Stejně jako Penuška je i Popelka velmi křehká dáma na úrovni. I pro ni platí velká záliba vyhřívání se v paprscích slunce.

Je ovšem trochu ostřejší paní, a když se jí něco nelíbí, jen tak se nezalekne a pro ránu nejde daleko. Velký respekt z ní má i náš Zorro, který je „jen“ 2x větší než ona.

Se sestřičkou jsou oproti mainkám trochu v ústraní. Když je frmol, zůstávají radši v zázemí. Zkrátka jako správné dámy mají rády svůj klid a režim.

Možná se jim nedostává tolik pozornosti jako skotačícím velkým mainkám, které jsou nestydatými exhibicionisty, což je ale určitě škoda. Ragdollí holčičky jsou velmi jemné, hodné a sympatické kočičky.Winnie [:viný] (Barabel)


Winnuška je velmi krásnou zástupkyní plemene Mainská mývalí. Jedná se o největší plemeno kočky domácí na světě.

Naše malá pekelnice působí velmi přísně, ale opak je pravdou. Winnuška je něžná holčička, která také potřebuje velmi delikátní a speciální přístup. Je trochu plašanda a občas vyvádí jako potřeštěná puberťačka. Proto i k ní je potřeba přistupovat opatrně, jinak nezná bratra. Zabručí, kopne, škrábne a je pryč.

Winnie je starší sestřička našich chlapečků, narodila se v roce 2013. Se Zorríkem jsou si na první pohled i velmi podobní, ale když se podíváte pořádně, jsou vlastně úplně jiní, jen barva kožíšku je stejná. Winnie má delší srst, jinou barvu očí, má je i jinak posazené a má jiný výraz. Občas se tváří jako vševědoucí sova.

Jejím velkým koníčkem je pít z fontánky vodu tak krkolomným způsobem, jak to jen jde.Zirkon (Barabel)


Náš samozvaný král Jelimán.

No to mu hlavně neříkejte, to by se zlobil. Zirkonek je největším kocourkem v naší kavárně a je si toho plně vědom. Svou pozicí si je jist, je velmi uvolněný, pohodový a ležérní. Čas od času všechny ostatní chlupaté obyvatele prozkouší, zda si stále pamatují, že on je velitel. Hezky se projde po kavárně a převezme něčí pohodlné místečko na spaní. Ale stále jedná v přátelském duchu a na občasné šarvátky (také přátelské) si nechává, jako pravý gentleman, pouze své brášky. S dámami se nepere.

Je to kocour na úrovni.

Nebojí se projevit svou spokojenost či nespokojenost vokálně a případně situaci srovnat tlapkou. Nepokoušejte tedy královu trpělivost a chovejte se nadmíru uctivě, jinak Jeho Veličenstvo nebude spokojeno a to je přeci nepřípustné.Zorro (Barabel)


Zorríček je ten prostřední z obou brášků. Vedle Zrzeeíčka je to macek, Zirkonka ve velikosti pomalu dohání, ale stále je o krapet menší.

Všichni kluci se narodili v březnu 2015. Jsou to tedy ještě dovádiví mlaďoši. Zorríček je velmi akční kocourek, nebojí se prozkoumat nové a neznámé věci. Jako je třeba nákupní taška. To je to pravé vzrůšo. Pokud ale něco bouchne, prchá zpravidla jako první. Takže je to takový náš „nebojsa“.

Nerad se teda fotí, protože to je pro holky. Má velmi krásný kožíšek, asi ten nejkrásnější, který kdy svět spatřil. Ale o to více se upejpá, aby se mu na něj sahalo. Není příliš velký mazel. Je to přece kus chlapa a mazlení je taky pro holky, ne. Pohladit se většinou nechá, ale myslí si o tom své a jen někdy se obětuje a udělá radost tím, že se nechá pořádně podrbat na bradičce. O to větší odměnou je jeho slastný výraz.Zrzee [:zrzí] (Barabel)


Zrzeeíček je úplně největší cukrouš naší kavárny. Cukrkandl, cukrová vata na čtyřech tlapkách. Dokáže být tak sladký, že byste mu odpustili snad úplně všechno. A my mu vlastně úplně všechno odpustíme. Všem jim všechno odpustíme. My se na ně vlastně ani nedokážeme zlobit. Tak nás mají omotané. Ale zpátky k cukrouškovi.

Navzdory svému sladkému výrazu, dokáže být i pěkný uličník. Občas zlobí holky. Asi proto, že je nejmenší kocourek a na někoho jiného si ne vždy troufne. Jindy zase vymýšlí úkladné pasti na nás i na vás. Moc rád se nechává drbat, samozřejmě jen když má náladu, samo sebou, že. My vždy hezky a poslušně drbkáme. Zrzeeíček ukáže slastně bříško, my stále s radostí drbeme a zlatíčko chytí tlapičkami ruku a škrábe a kouše. Má z toho děsnou srandu. Takže bacha na to. ;)

Kromě této bohabojné zábavy má Zrzoun velmi vážnou a důležitou funkci. Bez něj by to tu u nás asi celé spadlo. Byl slavnostně jmenován Inspektorem umyvadla na dámském WC. Moc rád tam pije z kohoutku. Dvě fontány jsou mu totiž málo. Z umyvadla ta voda zkrátka teče nějak lépe. Nedivte se tedy, chtěl-li by vás na tuto místnost doprovázet. Pokud vám to nevadí, vezměte jej s sebou, bude mít radost.Děláme maximum pro to, aby byla naše kavárna pro kočičky tím nejúžasnějším domovem, který si kočka může přát. Děkujeme, že i Vy k tomu svou návštěvou přispíváte.

Rezervace

můžete provádět buďto na telefonním čísle

+420 704 062 906

nebo osobně u obsluhy.

Děkujeme a těšíme se na vaši návštěvu

Novinky

V sobotu od 11:00 do 19:30
budou naše chlupaté lásky slavit! Těšit se můžete na slavnostní narozeninové epické dorty (že by za každého oslavence jeden ve vitrínce? 😆), narozeninovou výzdobu kavárny (kterou budou oslavenci moci dle libosti zničit), která ovšem bude i trochu více kočíčí (možná přes krabice nebude kam šlápnout 😁), narozeninové vzkazy a dárečky (pro čičiny samozřejmě, můžete jim taky donést 😉).

A kolik že budeme mit? 34!! To je prosím součet všech oslavenců. Kdo to správně rozklíčuje, hm?? 😎

Akce

Snídaňová nabídka!

Každý všední den od 9 do 11 hodin na vás čeká zvýhodněná cena kombinace kávy a dezertu:
káva + cupcake 59 Kč
káva + cheesecake 69 Kč
káva + toasty 69 Kč
káva + raw 79 Kč
káva + naked cake 89 Kč
káva + tiramisu 79 Kč

Letní otevírací doba

Snídaňová nabídka   9:00 - 11:00
Po-Pá   9:00 - 19:30
So   11:00 - 19:30
Ne   11:00 - 18:00
Státní svátky   11:00 - 18:00