O kavárně


Kavárnu jsme zakládali s vidinou příjemného místa, plného pohodlných místeček, kde se můžete nad šálkem kávy zapovídat s kamarádkou nebo si třeba odpočinout po dlouhém dni v práci. Společnost vám u nás dělají krásné kočičky dvou nádherných plemen a to mainská mývalí a ragdoll. Každé z těchto plemen je svou náturou trochu jiné a i každá kočička je jedinečnou osobností, kterou je třeba poznat a seznámit se s ní stejně jako s člověkem.Naše kavárna je rodinný podnik, který si zakládá na kvalitě všech nabízených produktů. Veškeré dezerty jsou domácí výroby, připravujeme je sami pouze z vybraných produktů, jako je pravé máslo či regionální mouka z palhaneckého mlýnu Herbert.Samozřejmostí je u nás i milá, příjemná obsluha, připravená vám vyjít vstříc jak je to jen možné. V případě zájmu o pořádání oslavy narozenin či jiné významné životní události v naší kavárně s vámi rádi probereme možnosti provedení takové akce.


Naše kočičky

Penelope (Lucky Amelie)


Penušky se museli společně s její sestřičkou, Popelkou, její původní majitelé vzdát. Tato změna pro ně nebyla vůbec jednoduchá, ale obě princezny si zvykají na všechno výborně. Princezna Penuška je rozkošný plyšáček, narodila se v roce 2008. Preferuje obdivování z povzdálí, v případě dobré nálady ocení škrábání na bradičce a na krku. Přestože je princezna, na hračky není vůbec náročná, největší radost ji udělá i obyčejná šňůrka. A kartonová krabice.

Penelopka nám s postupem času viditelně roztává. I když se někdy tváří, že teda rozhodně ne, začíná být více a více mazlivá a nechává se s radostí drbkat v kožíšku. Stačilo jen přijít jak na to :) Kočku do náruče z ní asi už neuděláme nikdy, ale mazlící miláček se z ní postupně klube.Popelka (Lucky Amelie)


Popeluška je ta tmavší ze sestřiček a na první pohled velmi křehká. Obě holky jsou zástupkyně plemene ragdoll. Stejně jako Penuška má velmi ráda drbání pod bradičkou a česání. Okouzlí každého svým velmi čiperným pohledem, který si ale ovšem dost šetří a nejspíše je i trochu těžké ji skutečně zaujmout. To se Vám může povést třeba s obyčejnou myškou na hraní, se kterou dokáže dovádět jako malé koťátko.

Se setřičkou jsou oproti mainkám trochu v ústraní. Když je frmol, zůstávají radši v zázemí. Jsou k vidění spíše po ránu a poté zase až k večeru. Možná se jim nedostává tolik pozornosti jako skotačičím koťatům, kteří jsou nestydatí exhibicionisti, což je ale určitě škoda, ragdollí holčičky jsou velmi jemné, hodné a sympatické kočičky.Winnie [:viný] (Barabel)


Ač na pohled přísná kočička, ve skutečnosti je Winnuška velmi něžná mazlivá kočičí slečna. Narodila se v roce 2014 a je to starší sestra obou našich chlapečků. Se Zorrem jsou velmi podobní zbarvením, a proto je někdy těžké rozlišit, kde jedna kočka končí a druhá začíná, když se ti dva tulí nebo pořádají zápasy. Winnie má nejradši drbání pod bradičkou a za ouškem. Obecně platí, že kočky vodu moc rády nemají, Winnie je ale jednou z výjimek. Ráda vodu šplouchá tlapkami. Není ovšem příznivkyně nošení v náručí. To automaticky spouští alarm.

Tak jako kocourci je i Winnie mainská mývalí kočka. Toto plemeno je největším plemenem kočky domácí na světě.Zirkon (Barabel)


Zirkonek je nejnovějším přírůstkem naší kavárny. Přivezli jsme si jej 4.10. Původně ho chtěla paní chovatelka prodat do chovu, jelikož exteriérově i povahově by byl velkým přínosem, ale nakonec prodej do zahraničí nevyšel a Zirkonek byl opět k dispozici. My jsme neodolali a po velké debatě a zvážení možností a situace vzhledem ke všem kočičkám jsme to riskli a vzali ho k nám. Asi to tak mělo být, protože do kolektivu nakráčel ve velmi přátelském a pohodovém duchu. Všichni si na sebe zvykli rychle a bez problémů. Je to sebevědomý pohodář. Rád se nechává mazlit, v dobrém rozmaru se tře svou obrovitou hlavičkou. Na uvítanou natahuje své mohutné tlapky a zvědavě člověka očichává. Jen na děti není příliš zvyklý a jejich společností se spíše vyvaruje.Zorro (Barabel)


Zorríček je větší a mohutnější než Zrzee, ale oproti Zirkonovi vypadá i on jako prcek. S brášky se narodili v březnu 2015. Je to dovádivý raubíř, ničeho se nezalekne a každému by chtěl se vším pomáhat. Jako správné kotě je velmi zvídavý. Moc rád baští a hraje si. Každá hračka dobrá a co není hračka, to se brzy hračkou může stát. Třeba taková kulička z papíru. Zorro je náš malý superhrdina, protože kdyby nebyl Zorro, mohl by být klidně Batman. Stačí se na něj podívat.Zrzee [:zrzí] (Barabel)


Největší cukrouš naší kavárny. Vzrůstem je z kocourků nejdrobnější. Má také jemnější výraz. Dokáže být tak sladký, že mu snadno podlehne i ten největší chlapák. Samozřejmě jako zdravé a šťastné kotě i on rád baští a je pro každou lumpárnu. Nechá se mazlit, hladit, tulit. Je velmi kontaktní a poměrně upovídaný. Nadevše miluje vodu. Dokud nebyla fontána, vodu jsme do misky každý den lili proudem z flašky, protože jsme neměli to srdce mu tuto zábavu odepřít. Je to malý gurmán, pití si vyloženě vychutnává.

Děláme maximum pro to, aby byla naše kavárna pro kočičky tím nejúžasnějším domovem, který si kočka může přát. Děkujeme, že i Vy k tomu svou návštěvou přispíváte.

Rezervace

můžete provádět buďto na telefonním čísle

+420 704 062 906

nebo osobně u obsluhy.

Děkujeme a těšíme se na vaši návštěvu

Novinky

Dne 24.10. máme otevřeno od 14:00 z důvodu odstávky elektrické energie. Děkujeme za pochopení.

Ve státní svátky 5.7. a 6.7. máme otevřeno od 11:00 do 18:00.

V pátek 7.7. otevíráme od 11:00 a zavíráme v 18:00.Akce

Snídaňová nabídka!

Každý všední den od 9 do 11 hodin na vás čeká zvýhodněná cena kombinace kávy a dezertu:
káva + cupcake 59 Kč
káva + cheesecake 69 Kč
káva + toasty 69 Kč
káva + raw 79 Kč
káva + naked cake 89 Kč
káva + tiramisu 79 Kč

Letní otevírací doba

Snídaňová nabídka   9:00 - 11:00
Po-Pá   9:00 - 19:30
So   11:00 - 19:30
Ne   11:00 - 18:00
Státní svátky   9:00 - 18:00